Sort by

Arman ♊️ has logged 99 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Annie

Annie

1982
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
True Grit

True Grit

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★
Edit this entry  
28
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★½
Edit this entry  
26
My Week With Marilyn

My Week With Marilyn

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★
Edit this entry  
25
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Frozen

Frozen

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★
Edit this entry  
22
The Hobbit: The Battle of the Five Armies

The Hobbit: The Battle of the Five Armies

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Mother's Day

Mother's Day

2016
×
Read the review Edit this entry  
20
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Bad Moms

Bad Moms

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
mother!

mother!

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Justice League

Justice League

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Carol

Carol

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★★
Edit this entry  
22
Gaga: Five Foot Two

Gaga: Five Foot Two

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Logan

Logan

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★½
Edit this entry  
18
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Room

Room

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
It

It

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Hail, Caesar!

Hail, Caesar!

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★
Edit this entry  
04
Everest

Everest

2015
×
★★★
Edit this entry  
03
Wild

Wild

2014
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Colossal

Colossal

2016
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Annabelle: Creation

Annabelle: Creation

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Danish Girl

The Danish Girl

2015
×
★★★
Edit this entry