Sort by

Arman🕯️ has logged 13 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Possessor

Possessor

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Night Of

The Night Of

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Inferno

Inferno

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Red, White and Blue

Red, White and Blue

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Color Purple

The Color Purple

1985
×
★★★
Edit this entry  
04
War Horse

War Horse

2011
×
★★★
Edit this entry  
03
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Mangrove

Mangrove

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Avatar

Avatar

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry