• Nobody

    ★★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • Minari

    ★★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • 1917

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • It Chapter Two

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Us

    ★★½

  • Captain Marvel

    ★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • mid90s

    ★★★★½

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★

  • The Babysitter

    ★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • It

    ★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • The Disaster Artist

    ★★★★★

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Logan

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Doctor Strange

    ★★★

  • Split

    ★★★

  • Arrival

    ★★★

  • Captain America: Civil War

    ★★★½

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★★★

  • Deadpool

    ★★★

  • Hunt for the Wilderpeople

    ★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★½

  • The Hateful Eight

    ★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★½

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★★

  • Interstellar

    ★★★★½

  • John Wick

    ★★★★

  • Gone Girl

    ★★★★

  • Nightcrawler

    ★★★★★

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★

  • 22 Jump Street

    ★★★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★

  • Whiplash

    ★★★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★★

  • No Half Measures: Creating the Final Season of Breaking Bad

    ★★★★★

  • Enemy

    ★★★½

  • We're the Millers

    ★★

  • Django Unchained

    ★★★★★

  • End of Watch

    ★★★★★

  • The Dark Knight Rises

    ★★★½