Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
13
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★½
Edit this entry  
11
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Edit this entry  
07
Romeo and Juliet

Romeo and Juliet

1968
×
★½
Edit this entry  
06
The Inbetweeners Movie

The Inbetweeners Movie

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Minari

Minari

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
End of Watch

End of Watch

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
01
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★½
Edit this entry  
30
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Twin Peaks

Twin Peaks

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
★★★★
Edit this entry  
22
Fear and Loathing in Las Vegas

Fear and Loathing in Las Vegas

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Slumdog Millionaire

Slumdog Millionaire

2008
×
★★★
Edit this entry  
17
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★½
Edit this entry  
15
The Waterboy

The Waterboy

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
15
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Big Stan

Big Stan

2007
×
Read the review Edit this entry  
14
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Fear and Loathing in Las Vegas

Fear and Loathing in Las Vegas

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
02
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★
Edit this entry  
01
American Wedding

American Wedding

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
City of God

City of God

2002
×
★★★★
Edit this entry  
11
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
★★★★
Edit this entry  
11
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★½
Edit this entry  
10
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Room

The Room

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Drive

Drive

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★
Edit this entry  
04
Légy jó mindhalálig

Légy jó mindhalálig

1936
×
Edit this entry  
03
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry