Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
Den of Thieves

Den of Thieves

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
After Life

After Life

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Godzilla Minus One

Godzilla Minus One

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Shin Godzilla

Shin Godzilla

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Pirates of the Caribbean: At World's End

Pirates of the Caribbean: At World's End

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Dream Scenario

Dream Scenario

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Anatomy of a Fall

Anatomy of a Fall

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
In Time

In Time

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Monster

Monster

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Killer

The Killer

2023
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
The Marvels

The Marvels

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Priscilla

Priscilla

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Curious Case of Benjamin Button

The Curious Case of Benjamin Button

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Krampus

Krampus

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Five Nights at Freddy's

Five Nights at Freddy's

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
What Happens Later

What Happens Later

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Passages

Passages

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Killer

The Killer

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Killers of the Flower Moon

Killers of the Flower Moon

2023
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
Killers of the Flower Moon

Killers of the Flower Moon

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Final Destination

Final Destination

2000
×
★★
Edit this entry  
17
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Signs

Signs

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Hills Have Eyes

The Hills Have Eyes

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
[REC]

[REC]

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
In Our Day

In Our Day

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Nashville

Nashville

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Royal Hotel

The Royal Hotel

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Wonderful Story of Henry Sugar

The Wonderful Story of Henry Sugar

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
A Haunting in Venice

A Haunting in Venice

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Creator

The Creator

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Creation of the Gods I: Kingdom of Storms

Creation of the Gods I: Kingdom of Storms

2023
×
Read the review Edit this entry  
01
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Wake

The Wake

2022
×
Edit this entry  
28
The Game

The Game

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Twin Peaks: The Missing Pieces

Twin Peaks: The Missing Pieces

2014
×
Read the review Edit this entry  
23
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Alien³

Alien³

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Five Devils

The Five Devils

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Dumb Money

Dumb Money

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Stoker

Stoker

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Magic Mike XXL

Magic Mike XXL

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Fantastic Four

Fantastic Four

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
You Are So Not Invited to My Bat Mitzvah

You Are So Not Invited to My Bat Mitzvah

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Thirst

Thirst

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry