Sort by

Arn has logged 25 entries for films during September 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Nines

The Nines

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Alligator

Alligator

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dead End Drive-In

Dead End Drive-In

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
House

House

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Shallows

The Shallows

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Sully

Sully

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Silence

Silence

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Eye in the Sky

Eye in the Sky

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
War on Everyone

War on Everyone

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Coming to America

Coming to America

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Hollywood Vice Squad

Hollywood Vice Squad

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Cop

Cop

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Ms .45

Ms .45

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Young Sherlock Holmes

Young Sherlock Holmes

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
T2 Trainspotting

T2 Trainspotting

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Blackjack

Blackjack

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Nut Job

The Nut Job

2014
×
Read the review Edit this entry  
10
Robin Hood: Prince of Thieves

Robin Hood: Prince of Thieves

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Big Jake

Big Jake

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry