• James Acaster: Cold Lasagne Hate Myself 1999

    ★★★★½

  • The Ripper

    ★★★½

  • Psych 2: Lassie Come Home

    ★★★★

  • Eric Andre: Legalize Everything

    ★★★★

  • Hannah Gadsby: Douglas

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★½

  • Tesla

  • Disclosure

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Spree

    ★★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★

  • Cats

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • A Guide to Second Date Sex

    ★★

  • Seth Meyers: Lobby Baby

    ★★★★½

  • Jenny Slate: Stage Fright

    ★★★★½

  • True History of the Kelly Gang

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Days of the Bagnold Summer

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★★

  • Love, Antosha

    ★★★★★

  • The Vast of Night

    ★★★★½

  • The Farewell

    ★★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • Been So Long

  • Slice

    ★★★★½

  • Vox Lux

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • Hannah Gadsby: Nanette

    ★★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Ibiza

  • Tig Notaro: Happy To Be Here

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • Leto

    ★★★★

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★½

  • Stockholm

    ★★★½

  • Seth Rogen's Hilarity for Charity

    ★★½

  • James Acaster: Repertoire

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★½

  • Shirkers

    ★★★★

  • Blaze

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Juliet, Naked

    ★★★½

  • Eighth Grade

    ★★★★½

  • Won't You Be My Neighbor?

    ★★★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★½

  • Psych: The Movie

    ★★★★

  • Obey Giant

    ★★★½

  • Marrowbone

    ★★★

  • Jack Whitehall: At Large

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • The Tigers of Scotland

  • I, Tonya

    ★★★★

  • It

    ★★½

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • First Reformed

    ★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★★½

  • Diana: In Her Own Words

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★★½

  • Tour de Pharmacy

    ★★★★★