Sort by
  • Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

    ★★★★

  • Oppenheimer

    ★★★★

  • Barbie

    ★★★★

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Asteroid City

    ★★

  • Beau Is Afraid

    ★★★

  • Air

    ★★★

  • Bottoms

    ★★★½

  • Past Lives

    ★★★

  • Polite Society

    ★★★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★

  • Weird: The Al Yankovic Story

    ★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Adam Project

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★

  • The Harder They Fall

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Bad Trip

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Soul

    ★★★½

  • Impractical Jokers: The Movie

    ★★

  • Onward

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • 6 Underground

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Shazam!

    ★★★

  • Good Boys

    ★★½

  • The Art of Self-Defense

    ★★★½

  • Us

    ★★★½

  • Honey Boy

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • mid90s

    ★★★★

  • The Happytime Murders

    ½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Rampage

    ★★★

  • Ready Player One

    ★★½

  • Black Panther

    ★★★

  • Searching

    ★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★