Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★★
Edit this entry  
22
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Adam Project

The Adam Project

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Underworld

Underworld

2003
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Underworld: Evolution

Underworld: Evolution

2006
×
★★★½
Edit this entry  
01
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★★
Edit this entry  
01
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Planet Terror

Planet Terror

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Underworld

Underworld

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★★
Edit this entry  
29
Grindhouse

Grindhouse

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
1917

1917

2019
×
★★★★
Edit this entry  
05
Impractical Jokers: The Movie

Impractical Jokers: The Movie

2020
×
★★
Edit this entry  
05
The Imitation Game

The Imitation Game

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Onward

Onward

2020
×
★★★
Edit this entry  
18
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★
Edit this entry  
18
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★
Edit this entry  
15
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Edit this entry  
05
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Edit this entry  
04
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
16
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★★
Edit this entry  
21
Joker

Joker

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Rampage

Rampage

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Happytime Murders

The Happytime Murders

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
08
The Happytime Murders

The Happytime Murders

2018
×
½
Read prior review Edit this entry