RSS feed for ashley
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
Poms

Poms

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Tell It to the Bees

Tell It to the Bees

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Josie and the Pussycats

Josie and the Pussycats

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
20
High Life

High Life

2018
×
★★★
Edit this entry  
18
Teen Spirit

Teen Spirit

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Little

Little

2019
×
★★
Edit this entry  
17
Homecoming: A Film by Beyoncé

Homecoming: A Film by Beyoncé

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★
Edit this entry  
11
Five Feet Apart

Five Feet Apart

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Baby Boom

Baby Boom

1987
×
★★½
Edit this entry  
08
Unicorn Store

Unicorn Store

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Paris Is Burning

Paris Is Burning

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Gloria Bell

Gloria Bell

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Cruel Intentions

Cruel Intentions

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Searching

Searching

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Us

Us

2019
×
★★★★
Edit this entry  
13
Free Solo

Free Solo

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Showgirls

Showgirls

1995
×
Edit this entry  
10
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
Greta

Greta

2018
×
★★★
Edit this entry  
08
Rock 'n' Roll High School

Rock 'n' Roll High School

1979
×
★★★
Edit this entry  
07
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Aaliyah: The Princess of R&B

Aaliyah: The Princess of R&B

2014
×
½
Edit this entry  
21
Bad Reputation

Bad Reputation

2018
×
★★★
Edit this entry  
21
Nine to Five

Nine to Five

1980
×
★★★
Edit this entry  
20
Pretty Woman

Pretty Woman

1990
×
★★★★
Edit this entry  
17
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Little Woods

Little Woods

2018
×
★★★
Edit this entry  
07
What Men Want

What Men Want

2019
×
★★½
Edit this entry  
03
Dutchman

Dutchman

1967
×
Read the review Edit this entry  
03
Glass

Glass

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Edit this entry  
26
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★
Edit this entry  
21
Fyre Fraud

Fyre Fraud

2019
×
★★★
Edit this entry  
21
Fyre

Fyre

2019
×
★★★
Edit this entry  
17
Death Becomes Her

Death Becomes Her

1992
×
★★★½
Edit this entry  
15
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
It Takes Two

It Takes Two

1995
×
★★★½
Edit this entry  
12
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Vice

Vice

2018
×
Read the review Edit this entry  
12
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
On the Basis of Sex

On the Basis of Sex

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
Edit this entry  
30
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★
Edit this entry  
28
The Kindergarten Teacher

The Kindergarten Teacher

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★
Edit this entry