Sort by

Aronne has logged 251 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Mank

Mank

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Apocalypse Child

Apocalypse Child

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Soul

Soul

2020
×
Read the review Edit this entry  
30
Bad Education

Bad Education

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Ponyo

Ponyo

2008
×
Read the review Edit this entry  
29
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Woman Who Ran

The Woman Who Ran

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Couch

Couch

2003
×
Read the review Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
(OO)

(OO)

2017
×
Read the review Edit this entry  
25
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Platoon

Platoon

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Uncle Frank

Uncle Frank

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
First Cow

First Cow

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Kill It and Leave This Town

Kill It and Leave This Town

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
The Way Back

The Way Back

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Long Toast

Long Toast

2020
×
Read the review Edit this entry  
19
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Prom

The Prom

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Love Exposure: The TV-Show

Love Exposure: The TV-Show

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
25th Anniversary Studio Ghibli Concert

25th Anniversary Studio Ghibli Concert

2008
×
Read the review Edit this entry  
16
Corpus Christi

Corpus Christi

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Canvas

Canvas

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
Read the review Edit this entry  
13
Seven Samurai

Seven Samurai

1954
×
Read the review Edit this entry  
12
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Whisper of the Heart

Whisper of the Heart

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Only Yesterday

Only Yesterday

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Great Train Robbery

The Great Train Robbery

1903
×
Read the review Edit this entry  
08
The Secret World of Arrietty

The Secret World of Arrietty

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Coming to America

Coming to America

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mank

Mank

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
BLACKPINK: Light Up the Sky

BLACKPINK: Light Up the Sky

2020
×
Read the review Edit this entry  
04
The Call

The Call

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry