Sort by

Aronne has logged 314 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Distance

Distance

2021
×
Read the review Edit this entry  
31
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Edit this entry  
29
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
29
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Edit this entry  
28
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Edit this entry  
28
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★½
Edit this entry  
27
Eternity and a Day

Eternity and a Day

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Tokyo Story

Tokyo Story

1953
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Eternity and a Day

Eternity and a Day

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Edit this entry  
24
Tokyo Godfathers

Tokyo Godfathers

2003
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
A Brighter Summer Day

A Brighter Summer Day

1991
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Elevator to the Gallows

Elevator to the Gallows

1958
×
★★★★
Edit this entry  
16
Punishment Park

Punishment Park

1971
×
★★★★
Edit this entry  
15
Umberto D.

Umberto D.

1952
×
★★★★
Edit this entry  
13
A Special Day

A Special Day

1977
×
★★★★
Edit this entry  
13
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
The Emperor's Naked Army Marches On

The Emperor's Naked Army Marches On

1987
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
Le Trou

Le Trou

1960
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Once Upon a Time in the West

Once Upon a Time in the West

1968
×
★★★★
Edit this entry  
10
Millennium Actress

Millennium Actress

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
10
The Young Girls of Rochefort

The Young Girls of Rochefort

1967
×
★★★★
Edit this entry  
07
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Pirates of the Caribbean: At World's End

Pirates of the Caribbean: At World's End

2007
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
The Red Shoes

The Red Shoes

1948
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
02
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★
Edit this entry  
30
Cries and Whispers

Cries and Whispers

1972
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Spencer

Spencer

2021
×
★★★½
Edit this entry  
27
Heat

Heat

1995
×
★★★★
Edit this entry  
25
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Master

The Master

2012
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Hard Eight

Hard Eight

1996
×
★★★½
Edit this entry  
20
Modern Times

Modern Times

1936
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
BoJack Horseman Christmas Special

BoJack Horseman Christmas Special

2014
×
Read the review Edit this entry  
19
Embers

Embers

2021
×
Edit this entry  
18
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Edit this entry  
14
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Thief

Thief

1981
×
★★★★
Edit this entry  
13
Barry Lyndon

Barry Lyndon

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★
Edit this entry