• Hawa

    ★★★½

  • The Gray Man

    ★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★

  • Minions: The Rise of Gru

  • Ms. Marvel

    ★★★½

  • Bo Burnham: The Inside Outtakes

    ★★★★

  • Norm Macdonald: Nothing Special

    ★★★★★

  • Obi-Wan Kenobi

  • Bhool Bhulaiyaa 2

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★

  • Thar

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • Constantine: The House of Mystery

    ★★

  • 365 Days: This Day

    ½

  • Jersey

    ★★

  • Choose or Die

    ★½

  • Dasvi

    ★★

  • Morbius

  • Moon Knight

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★½

  • The Bubble

    ★★

  • RRR

    ★★½

  • Bachchhan Paandey

    ½

  • Umma

    ½

  • The Bad Guys

    ★★★

  • X

    ★★½

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • The Lost City

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • The Kashmir Files

  • The Adam Project

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★

  • Texas Chainsaw Massacre

  • Gangubai Kathiawadi

    ★★★

  • Badhaai Do

    ★★★½

  • Uncharted

    ★★

  • Death on the Nile

    ★★★

  • Looop Lapeta

    ★½

  • Fresh

    ★★★★

  • The House

    ★★★½

  • Hotel Transylvania: Transformania

  • Scream

    ★★

  • Raat Jaga Phool

  • Jimmy Carr: His Dark Material

    ★★★★

  • Minnal Murali

    ★½

  • 83

    ★★

  • The King's Man

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Being the Ricardos

    ★★★★

  • Chandigarh Kare Aashiqui

    ★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Back to the Outback

    ★★★½

  • Diary of a Wimpy Kid

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★½

  • West Side Story

    ★★★

  • Licorice Pizza

  • House of Gucci

    ★★

  • Hawkeye

    ★★★

  • Sing 2

    ★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Sooryavanshi

    ½

  • Red Notice

    ★★★

  • Encanto

    ★★★★★

  • Eternals

    ★★★

  • Sardar Udham

    ★★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★

  • Injustice

    ★½

  • House of Secrets: The Burari Deaths

    ★★½

  • Dave Chappelle: The Closer

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★