• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★

  • The Northman

    ★★★★½

  • The Bubble

  • UMMA

  • Ambulance

    ★★★½

  • X

    ★★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★½

  • The Lost City

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Windfall

    ★★

  • No Exit

    ★★★

  • The Batman

    ★★★½

  • Turning Red

    ★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • Moonfall

    ★½

  • Fresh

    ★★½

  • The House

    ★★½

  • Scream

    ★★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • Shaun the Sheep: The Flight Before Christmas

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★★½

  • House of Gucci

  • Pirates

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

  • Red Notice

  • Eternals

  • Antlers

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

  • No One Gets Out Alive

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • V/H/S/94

    ★★★

  • There's Someone Inside Your House

    ★★

  • Midnight Mass

  • Editing

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★

  • The Bones

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • Halloween Kills

    ★½

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • Spencer

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★½

  • King Richard

    ★★½

  • Belfast

  • The Electrical Life of Louis Wain

    ★★

  • The Power of the Dog

    ★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • Boiling Point

    ★★★

  • Candyman

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★

  • Don't Breathe 2

    ★★★

  • Free Guy

    ★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Demonic

    ★½

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Jungle Cruise

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★½

  • Old

    ★★½

  • Pig

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Red Rocket

    ★★★★

  • A Classic Horror Story

    ★★½

  • Titane

    ★★★★★

  • Lamb

    ★★½