Sort by

Luke has logged 19 entries for films during January 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Weathering with You

Weathering with You

2019
×
★★½
Edit this entry  
29
About a Girl

About a Girl

2001
×
★★★
Edit this entry  
29
Getting On

Getting On

×
★★
Edit this entry  
25
Waves

Waves

2019
×
★★
Edit this entry  
24
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Grudge

The Grudge

2020
×
★½
Read prior review Edit this entry  
22
Ju-on: The Grudge

Ju-on: The Grudge

2002
×
★★★½
Edit this entry  
21
Suzaki Paradise: Red Light District

Suzaki Paradise: Red Light District

1956
×
★★★
Edit this entry  
20
WHAT DID JACK DO?

WHAT DID JACK DO?

2017
×
Edit this entry  
18
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★
Edit this entry  
16
Goldman v Silverman

Goldman v Silverman

2020
×
Edit this entry  
16
The Boy

The Boy

2016
×
Edit this entry  
15
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★½
Edit this entry  
15
1917

1917

2019
×
★★★
Edit this entry  
14
Hair Love

Hair Love

2019
×
Edit this entry  
08
Cats

Cats

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Bombshell

Bombshell

2019
×
★½
Edit this entry  
03
Melancholia

Melancholia

2011
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry