RSS feed for Arooj
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Up

Up

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
She's the Man

She's the Man

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Little Women

Little Women

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Kabhi Khushi Kabhie Gham

Kabhi Khushi Kabhie Gham

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The King

The King

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
Read the review Edit this entry  
24
Office Uprising

Office Uprising

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Housefull 4

Housefull 4

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Maleficent: Mistress of Evil

Maleficent: Mistress of Evil

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
My Hero Academia: Two Heroes

My Hero Academia: Two Heroes

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Joker

Joker

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Tall Girl

Tall Girl

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
12
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Batman: Under the Red Hood

Batman: Under the Red Hood

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
It

It

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Batman vs. Teenage Mutant Ninja Turtles

Batman vs. Teenage Mutant Ninja Turtles

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Package

The Package

2018
×
Read the review Edit this entry  
28
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Shaft

Shaft

2019
×
Read the review Edit this entry  
12
Descendants 3

Descendants 3

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
Read the review Edit this entry