antonella has logged 329 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Good Time

Good Time

2017
×
★★★
Edit this entry  
27
Columbus

Columbus

2017
×
★★★
Edit this entry  
25
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
★★★★★
Edit this entry  
25
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
24
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★½
Edit this entry  
23
Christmas with the Kranks

Christmas with the Kranks

2004
×
★★★½
Edit this entry  
22
Breathe

Breathe

2017
×
★★★
Edit this entry  
20
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★
Edit this entry  
20
Pet Sematary

Pet Sematary

1989
×
★★★
Edit this entry  
18
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Locke

Locke

2013
×
★★★½
Edit this entry  
17
Christine

Christine

1983
×
★★★
Edit this entry  
16
Melancholia

Melancholia

2011
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★
Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Edit this entry  
12
Flatliners

Flatliners

2017
×
Edit this entry  
12
Detroit

Detroit

2017
×
★★★★
Edit this entry  
11
Thelma

Thelma

2017
×
★★★
Edit this entry  
10
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
09
It

It

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Brigsby Bear

Brigsby Bear

2017
×
★★★½
Edit this entry  
06
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Precious

Precious

2009
×
★★½
Edit this entry  
30
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Beach Rats

Beach Rats

2017
×
★★★½
Edit this entry  
27
Geostorm

Geostorm

2017
×
★★
Edit this entry  
26
It

It

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Zero Dark Thirty

Zero Dark Thirty

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Super 8

Super 8

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Adaptation.

Adaptation.

2002
×
★★★½
Edit this entry  
21
Landline

Landline

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Leatherface

Leatherface

2017
×
★★
Edit this entry  
19
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
Edit this entry  
17
Life After Beth

Life After Beth

2014
×
★★★
Edit this entry  
16
Justice League

Justice League

2017
×
★★★
Edit this entry  
15
Amityville: The Awakening

Amityville: The Awakening

2017
×
Edit this entry  
15
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
15
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★
Edit this entry  
14
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★½
Edit this entry  
13
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Mischief Night

Mischief Night

2014
×
Edit this entry  
12
Moana

Moana

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
12
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry