Sort by

antonella has logged 337 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★
Edit this entry  
30
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Pompeii

Pompeii

2014
×
★★
Edit this entry  
26
Hold the Dark

Hold the Dark

2018
×
★★★½
Edit this entry  
25
Double Indemnity

Double Indemnity

1944
×
★★★½
Edit this entry  
25
Us

Us

2019
×
Edit this entry  
21
The Innocent Man

The Innocent Man

2018
×
★★★★
Edit this entry  
21
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Ellen DeGeneres: Relatable

Ellen DeGeneres: Relatable

2018
×
Edit this entry  
19
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★
Edit this entry  
17
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
15
The Devil's Doorway

The Devil's Doorway

2018
×
Edit this entry  
13
Felony

Felony

2013
×
★★★
Edit this entry  
12
Irreplaceable You

Irreplaceable You

2018
×
★★
Edit this entry  
12
Hasan Minhaj: Homecoming King

Hasan Minhaj: Homecoming King

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★
Edit this entry  
10
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★
Edit this entry  
09
Monty Python and the Holy Grail

Monty Python and the Holy Grail

1975
×
★★★★★
Edit this entry  
08
First Man

First Man

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
07
The Offering

The Offering

2016
×
½
Edit this entry  
05
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Edit this entry  
02
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Cam

Cam

2018
×
★★
Edit this entry  
01
Venom

Venom

2018
×
★★★
Edit this entry  
30
The Predator

The Predator

2018
×
★★
Edit this entry  
27
Peppermint

Peppermint

2018
×
★★½
Edit this entry  
26
The Clovehitch Killer

The Clovehitch Killer

2018
×
★★★
Edit this entry  
25
The Witch in the Window

The Witch in the Window

2018
×
★★★½
Edit this entry  
21
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★★
Edit this entry  
19
Wildling

Wildling

2018
×
Edit this entry  
18
No Escape Room

No Escape Room

2018
×
★½
Edit this entry  
18
Pride

Pride

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Satanic

Satanic

2016
×
½
Edit this entry  
16
The Hate U Give

The Hate U Give

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Searching

Searching

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Hangman

Hangman

2017
×
★★★
Edit this entry  
13
Land of the Dead

Land of the Dead

2005
×
★★★
Edit this entry  
12
Papillon

Papillon

2017
×
★★★
Edit this entry  
12
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★
Edit this entry  
10
Outlaw King

Outlaw King

2018
×
★★½
Edit this entry  
08
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★½
Edit this entry  
07
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Edit this entry  
07
Lake Placid

Lake Placid

1999
×
★★½
Edit this entry