• Hamilton

  • Eric Andre: Legalize Everything

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★½

  • The Social Dilemma

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Joker

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Shazam!

    ★★★

  • Pet Sematary

  • Booksmart

    ★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Green Book

    ★★

  • Suspiria

    ★★★★½

  • Free Solo

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★½

  • Cam

    ★★★

  • Burning

    ★★½

  • Shoplifters

    ★★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★½

  • Alex Strangelove

    ★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★½

  • American Socialist: The Life and Times of Eugene Victor Debs

    ★★★

  • Love, Simon

    ★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★½

  • Paddington 2

    ★★★★★

  • Coco

    ★★★★

  • Disobedience

    ★★★½

  • I, Tonya

    ★★★★

  • American Assassin

  • It

    ★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • First Reformed

    ★★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • Logan Lucky

    ★★★½

  • War for the Planet of the Apes

    ★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★

  • In a Heartbeat

  • You Were Never Really Here

    ★★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★

  • The Florida Project

    ★★★★½

  • Okja

    ★★★★½

  • Wonder Woman

    ★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★

  • Dave Chappelle: The Age of Spin

    ★½

  • Life

    ★★★½

  • Hot Summer Nights

    ★★½

  • Baby Driver

    ★★★½

  • Big Little Lies

  • Logan

    ★★★★

  • Trumped: Inside the Greatest Political Upset of All Time

    ★★½

  • God's Own Country

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★