ຖ has logged 19 entries for films during April 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Lady Macbeth

Lady Macbeth

2016
×
★★
Edit this entry  
26
Under the Tuscan Sun

Under the Tuscan Sun

2003
×
★★★
Edit this entry  
26
Buffalo '66

Buffalo '66

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Lamp Life

Lamp Life

2020
×
★★★
Edit this entry  
12
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Climax

Climax

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Nutcracker

The Nutcracker

1977
×
★★½
Edit this entry  
10
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
09
The Countryman and the Cinematograph

The Countryman and the Cinematograph

1901
×
★★★
Edit this entry  
09
The Summers of IT: Chapter Two

The Summers of IT: Chapter Two

2019
×
★★★
Edit this entry  
08
The Summers of IT: Chapter One

The Summers of IT: Chapter One

2019
×
★★★★
Edit this entry  
08
Hair Love

Hair Love

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Kitbull

Kitbull

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Great American Mud Wrestle

The Great American Mud Wrestle

2018
×
½
Edit this entry  
08
Music Is My Mistress

Music Is My Mistress

2017
×
★★★
Edit this entry  
08
Goldman v Silverman

Goldman v Silverman

2020
×
Edit this entry  
08
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Onward

Onward

2020
×
★★½
Edit this entry  
04
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
Edit this entry