Sort by
  • Adipurush

  • Vaathi

    ★★★

  • Kaapa

    ★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★

  • Gold

    ★½

  • Wonder Women

    ★★½

  • Mukundan Unni Associates™

    ★★★★½

  • Kooman

    ★★★

  • Jaya Jaya Jaya Jaya Hey

    ★★★★

  • Rorschach

    ★★★½

  • Athena

    ★★★★

  • Palthu Janwar

    ★★★

  • Thallumaala

    ★★★★

  • Nna Thaan Case Kodu

    ★★★★

  • Sita Ramam

    ★★★

  • Ariyippu

    ★★½

  • To Be A Fly On Your Mango

    ★★★½

  • We Are Just Ghosts

    ★★★★½

  • 19(1)(a)

    ★½

  • Malayankunju

    ★★★½

  • Nope

    ★★★★½

  • Kaduva

  • Dear Friend

    ★★★½

  • We Cry Together

  • Vikram

    ★★★★½

  • What Is a Woman?

  • Kuttavum Shikshayum

    ★★★★

  • Men

    ★★

  • Jo & Jo

    ★★★½

  • Puzhu

    ★★★★

  • Amygdala

    ★★★★

  • Jana Gana Mana

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • Salute

    ★★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★½

  • Pada

    ★★★★

  • Naradan

    ★★½

  • Bheeshma Parvam

    ★★★★

  • Veyil

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Kanye West: DONDA Experience Performance 2 22 22

    ★★★

  • Gehraiyaan

    ★★★

  • Mahaan

    ★★★½

  • There's No End

  • Bro Daddy

    ★★

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★½

  • Hridayam

    ★★★

  • Bhoothakaalam

    ★★★½

  • Super Sharanya

    ★★★

  • Saudi Vellakka

    ★★★★

  • Madhuram

    ★★★★

  • Ajagajantharam

    ★★★★

  • Pushpa: The Rise - Part 1

    ★★

  • Minnal Murali

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Kanye With Special Guest Drake - Free Larry Hoover Benefit Concert

  • Bheemante Vazhi

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Kaaval

    ½

  • Jan-e-Man

    ★★★★½

  • Garuda Gamana Vrishabha Vahana

    ★★★★

  • Seen It!

  • Kurup

    ★★½

  • Jai Bhim

    ★★★½

  • Thinkalazhcha Nishchayam

    ★★★½

  • Sardar Udham

    ★★★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Black Phone

    ★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • Sunny

    ★★★½

  • That Thing Out There

    ★★★½