Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Bramayugam

Bramayugam

2024
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Bramayugam

Bramayugam

2024
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
10
Premalu

Premalu

2024
×
★★★½
Edit this entry  
09
Anatomy of a Fall

Anatomy of a Fall

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Society of the Snow

Society of the Snow

2023
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Curse

The Curse

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Ben & Arthur

Ben & Arthur

2002
×
Edit this entry  
31
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Maanagaram

Maanagaram

2017
×
★★★★
Edit this entry  
29
The VelociPastor

The VelociPastor

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★½
Edit this entry  
25
Saltburn

Saltburn

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Saltburn

Saltburn

2023
×
★★½
Read other review Edit this entry  
23
May December

May December

2023
×
★★★★
Edit this entry  
02
Falimy

Falimy

2023
×
★★★½
Edit this entry  
26
Leo

Leo

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Wounds

Wounds

2019
×
★½
Edit this entry  
12
The Killer

The Killer

2023
×
★★★½
Edit this entry  
05
Killers of the Flower Moon

Killers of the Flower Moon

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
C/o Kancharapalem

C/o Kancharapalem

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Shadow

The Shadow

2019
×
★★★
Edit this entry  
13
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Bliss

Bliss

2021
×
Edit this entry  
29
The Wonderful Story of Henry Sugar

The Wonderful Story of Henry Sugar

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Daredevil

Daredevil

2003
×
★½
Edit this entry  
07
Natural Born Killers

Natural Born Killers

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Edit this entry  
03
Nanpakal Nerathu Mayakkam

Nanpakal Nerathu Mayakkam

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Desiderium

Desiderium

2023
×
Read the review Edit this entry  
31
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Past Lives

Past Lives

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Akira

Akira

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Padmini

Padmini

2023
×
★★★
Edit this entry  
15
BlackBerry

BlackBerry

2023
×
★★★★
Edit this entry  
07
Asteroid City

Asteroid City

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Solar Eclipse

Solar Eclipse

1900
×
Edit this entry  
26
The Flash

The Flash

2023
×
Read the review Edit this entry  
24
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Kummatty

Kummatty

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Killa

Killa

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Beau Is Afraid

Beau Is Afraid

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Om Dar-B-Dar

Om Dar-B-Dar

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Vaathi

Vaathi

2023
×
★★★
Edit this entry  
13
Kaapa

Kaapa

2022
×
★★½
Edit this entry  
14
Mukundan Unni Associates™

Mukundan Unni Associates™

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Broken

Broken

1993
×
★★★★½
Edit this entry