arsheeza has logged 232 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Gamak Ghar

Gamak Ghar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Kaaval

Kaaval

2021
×
½
Edit this entry  
29
Kanye With Special Guest Drake Free Larry Hoover Benefit Concert

Kanye With Special Guest Drake Free Larry Hoover Benefit Concert

2021
×
Edit this entry  
28
Seen It!

Seen It!

2021
×
Edit this entry  
28
Madhuram

Madhuram

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Minnal Murali

Minnal Murali

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Edit this entry  
21
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Nine Days

Nine Days

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Churuli

Churuli

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Kurup

Kurup

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Kurup

Kurup

2021
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
11
Jai Bhim

Jai Bhim

2021
×
★★★½
Edit this entry  
11
Thinkalazhcha Nishchayam

Thinkalazhcha Nishchayam

2021
×
★★★½
Edit this entry  
04
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Wind That Shakes the Barley

The Wind That Shakes the Barley

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Sardar Udham

Sardar Udham

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Titane

Titane

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Titane

Titane

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Bad Taste

Bad Taste

1987
×
★½
Edit this entry  
12
Braindead

Braindead

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Incendies

Incendies

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Under the Shadow

Under the Shadow

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Malignant

Malignant

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★
Edit this entry  
28
Free Guy

Free Guy

2021
×
Read the review Edit this entry  
27
Old

Old

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
for Amose

for Amose

2020
×
★★★★
Edit this entry  
24
Sunny

Sunny

2021
×
★★★½
Edit this entry  
24
Vagabond

Vagabond

1985
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Guilty

The Guilty

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
That Thing Out There

That Thing Out There

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Kaanekkaane

Kaanekkaane

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Her

Her

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Tughlaq Durbar

Tughlaq Durbar

2021
×
★½
Edit this entry  
11
The Strange Thing About the Johnsons

The Strange Thing About the Johnsons

2011
×
Edit this entry  
11
Next Floor

Next Floor

2008
×
Edit this entry  
08
Peranbu

Peranbu

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry