• A Hero

    ½

  • Luca

  • Tom & Jerry

  • Watching This Movie Is a Crime!

  • The Frog

    ½

  • News of the World

    ★★★

  • Fatale

  • Your Honor

  • Making The Irishman

  • Hillbilly Elegy

    ★★★

  • Mank

    ★★★★

  • Killer Spider

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • Soul

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Another Round

    ★★★

  • Nomadland

  • Tenet

    ½

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

  • The Good, the Bad & the Corny 2: Secret Army

  • Unhinged

    ½

  • Scoob!

  • New York New York

  • Al Pacino: The Reluctant Star

  • Kubrick by Kubrick

  • Motreb

  • The Banker

  • The Call of the Wild

  • Walnut Tree

    ★½

  • Butterfly Stroke

    ★½

  • Exodus

    ½

  • The Night

    ½

  • The Collaboration Of A Lifetime: Scorsese’s Epic The Irishman

  • Bad Boys for Life

  • Zire Nazar

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

  • The Gentlemen

  • 1917

  • The Irishman: In Conversation

  • Richard Jewell

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

  • The Irishman

    ★★★½

  • Labyrinth

  • Jojo Rabbit

  • Knives Out

  • The Platform

  • Joker

  • Uncut Gems

  • An Officer and a Spy

  • Ford v Ferrari

    ★★

  • Andrey Tarkovsky. A Cinema Prayer

  • Ad Astra

  • Marriage Story

  • A Rainy Day in New York

  • Repression

  • The Lion King

  • Snake Venom

  • Midsommar

  • Toy Story 4

  • We Are All Together

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Parasite

    ½

  • The Lighthouse

  • Chernobyl

  • The Monster

  • Avengers: Endgame

  • Dance With Me

  • Numbness

  • Texas 2

  • Rahman 1400

  • The Highwaymen