Sort by

ivonne has logged 102 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Black Mirror: Fifteen Million Merits

Black Mirror: Fifteen Million Merits

2011
×
Read the review Edit this entry  
29
Black Mirror: The National Anthem

Black Mirror: The National Anthem

2011
×
Read the review Edit this entry  
28
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Inside Out

Inside Out

2015
×
Read the review Edit this entry  
25
Love Actually

Love Actually

2003
×
Read the review Edit this entry  
25
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Rush Hour 2

Rush Hour 2

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Rush Hour

Rush Hour

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ladies in Black

Ladies in Black

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
White Christmas

White Christmas

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Hairspray

Hairspray

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Songbird

Songbird

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Elf

Elf

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Uncle Drew

Uncle Drew

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Night School

Night School

2018
×
Read the review Edit this entry  
11
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Colette

Colette

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Smallfoot

Smallfoot

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
Read the review Edit this entry  
07
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Basic Instinct

Basic Instinct

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Funny Face

Funny Face

1957
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Robin Hood

Robin Hood

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Hearts Beat Loud

Hearts Beat Loud

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Happytime Murders

The Happytime Murders

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Apartment

The Apartment

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Princess Diaries 2: Royal Engagement

The Princess Diaries 2: Royal Engagement

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Home Again

Home Again

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Æon Flux

Æon Flux

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Teen Titans Go! To the Movies

Teen Titans Go! To the Movies

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Funny Girl

Funny Girl

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Equalizer 2

The Equalizer 2

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Sound of Music

The Sound of Music

1965
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Along with the Gods: The Last 49 Days

Along with the Gods: The Last 49 Days

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Along with the Gods: The Two Worlds

Along with the Gods: The Two Worlds

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry