Arthur has logged 22 entries for films during July 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Ginger & Rosa

Ginger & Rosa

2012
×
★★
Edit this entry  
29
Love Streams

Love Streams

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
A Separation

A Separation

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Stranger by the Lake

Stranger by the Lake

2013
×
★★★★
Edit this entry  
26
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Picnic at Hanging Rock

Picnic at Hanging Rock

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Carol

Carol

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
It's Such a Beautiful Day

It's Such a Beautiful Day

2012
×
★★★★
Edit this entry  
24
Looking: The Movie

Looking: The Movie

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Looking: The Movie

Looking: The Movie

2016
×
Read the review Edit this entry  
23
The Invitation

The Invitation

2015
×
★★
Edit this entry  
22
Some Like It Hot

Some Like It Hot

1959
×
★★★½
Edit this entry  
18
About Time

About Time

2013
×
★★½
Edit this entry  
18
The Night Of

The Night Of

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Seeking a Friend for the End of the World

Seeking a Friend for the End of the World

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Red Eye

Red Eye

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Boy & the World

Boy & the World

2013
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Deep Blue Sea

The Deep Blue Sea

2011
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Night Of

The Night Of

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
05
Certified Copy

Certified Copy

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
August: Osage County

August: Osage County

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry