• Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★

  • Dune

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Reminiscence

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★½

  • Luca

    ★★★

  • In the Heights

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • Burrow

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Mank

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Tenet

    ★★★

  • If Anything Happens I Love You

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • A Secret Love

    ★★★½

  • Extraction

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Onward

    ★★★★

  • Gretel & Hansel

    ★★

  • The Father

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Yes-People

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★½

  • Time

    ★★★★

  • His House

    ★★★

  • My Darling Supermarket

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Golden Mouth

    ★★★

  • 30 Dias - Um Carnaval Entre a Alegria e a Desilusão

    ★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • M8 - When Death Rescues Life

    ★½

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • Outcast Rockstar

    ★★★½

  • Watchmen

    ★★★★★

  • Partida

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★½

  • Born to Be

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

    ★★½

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★½

  • Undone

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Color Out of Space

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Three Summers

    ★★★½

  • The Platform

    ★★★

  • Babenco: Tell Me When I Die

    ★★★★