• Wicked

  • Fire Island

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Moon Knight

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★

  • Scream

    ★★★★★

  • Monica and Friends: Lessons

    ★★★★★

  • Lulli

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • Single All the Way

    ★★½

  • A Boy Called Christmas

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Love Hard

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★½

  • Ron's Gone Wrong

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★★½

  • Afterlife of the Party

    ★★★

  • The Voyeurs

    ★★★

  • Candyman

    ★★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★★

  • The Little Prince(ss)

    ★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Thunder Force

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • Yes Day

    ★★★½

  • Us Again

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • Double Dad

    ★★★

  • We Can Be Heroes

    ★½

  • ariana grande: excuse me, i love you

    ★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Emicida: AmarElo - It's All for Yesterday

    ★★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • Just Another Christmas

    ★★★★½

  • The Prom

    ★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Happiest Season

    ★★★★½

  • Jingle Jangle: A Christmas Journey

    ★★★★★

  • Midnight at the Magnolia

    ★★

  • The Craft: Legacy

    ★★

  • Holidate

    ★★½

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★★

  • Bom Mesmo é Estar Debaixo D'água

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Over the Moon

    ★★★★

  • A Babysitter's Guide to Monster Hunting

    ★★

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★½

  • Vampires vs. the Bronx

    ★★★

  • Savage X Fenty Show Vol. 2

    ★★★★★

  • The Boys in the Band

    ★★½