Sort by

art has logged 26 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Dear Ex

Dear Ex

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Cha Cha Real Smooth

Cha Cha Real Smooth

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Fire Island

Fire Island

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Afterlife of the Party

Afterlife of the Party

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
18
From Up on Poppy Hill

From Up on Poppy Hill

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Monica and Friends: Lessons

Monica and Friends: Lessons

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Descendants 3

Descendants 3

2019
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Ron's Gone Wrong

Ron's Gone Wrong

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Craft: Legacy

The Craft: Legacy

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Scream

Scream

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Edit this entry  
15
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Lulli

Lulli

2021
×
Edit this entry  
05
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry