RSS feed for Arthur

Arthur has logged 18 entries for films during February 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Purge

The Purge

2013
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Firemen's Ball

The Firemen's Ball

1967
×
★★★★
Edit this entry  
24
American Factory

American Factory

2019
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Princess and the Frog

The Princess and the Frog

2009
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Taste of Others

The Taste of Others

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Hair Love

Hair Love

2019
×
Edit this entry  
16
To Have and Have Not

To Have and Have Not

1944
×
★★★½
Edit this entry  
12
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Germany Year Zero

Germany Year Zero

1948
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Ravens

Ravens

2019
×
Edit this entry  
09
Death Becomes Her

Death Becomes Her

1992
×
★★★½
Edit this entry  
08
Girl, Interrupted

Girl, Interrupted

1999
×
★★★½
Edit this entry  
07
Breaking the Waves

Breaking the Waves

1996
×
★★★½
Edit this entry  
06
I Saw the Devil

I Saw the Devil

2010
×
★★
Edit this entry  
05
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★½
Edit this entry  
04
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Edit this entry  
02
Key Largo

Key Largo

1948
×
★★★½
Edit this entry  
01
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Edit this entry