• Anima

    ★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Oprah Winfrey Presents: When They See Us Now

  • When They See Us

  • Game of Thrones: The Last Watch

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Detective Conan: The Fist of Blue Sapphire

    ★★★½

  • Kevin Hart: Irresponsible

    ★★★★

  • 27th of Shaban

    ★★½

  • Zero Distance

    ★★

  • Curtain

  • The Rat

    ½

  • Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

    ★★½

  • Good Boys

    ★★★½

  • The Professor and the Madman

    ★★★★½

  • Captain Marvel

  • Triple Frontier

    ★½

  • Polar

    ½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★½

  • عقلي

    ★★★

  • Bird Box

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • The Haunting of Hill House

  • Green Book

    ★★★★½

  • Never Look Away

    ★★★★½

  • At Eternity's Gate

    ★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • A Modest Defeat

  • Sharp Objects

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★½

  • Hannah Gadsby: Nanette

    ★★★½

  • The Kissing Booth

    ½

  • Cold War

    ★★★½

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • Darc

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • Strokes of Genius

    ★★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★½

  • Wildlife

    ★★★½

  • The Open House

    ½

  • Dave Chappelle: The Bird Revelation

    ★★★

  • Dave Chappelle: Equanimity

    ★★★★

  • The Post

    ★★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • The Greatest Showman

    ★★★★

  • Godless

    ★★★★½

  • Wonder

    ★★★★½

  • WHAT DID JACK DO?

    ½

  • Murder on the Orient Express

    ★★★

  • The Babysitter

    ★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★½

  • Cargo

    ½

  • Gerald's Game

    ★★

  • I, Tonya

    ★★½

  • mother!

    ★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★½

  • Hostiles

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★½

  • Darkest Hour

    ★★★★½

  • Dunkirk

    ★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★

  • Annabelle: Creation

    ★★½

  • You Were Never Really Here

    ★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★½

  • The Florida Project

    ★★★½

  • Wonder Woman

    ★★★★