• Baywatch

    ½

  • Dear Basketball

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★½

  • Detective Conan: The Crimson Love Letter

  • The Fate of the Furious

    ½

  • Predicament in Sight

    ★★½

  • Wasati

    ★★★

  • Baby Driver

    ★★★

  • Trevor Noah: Afraid of the Dark

    ★★★★

  • Big Little Lies

    ★★★★

  • On Body and Soul

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 2

    ½

  • Columbus

  • Thoroughbreds

    ★★½

  • Detective Conan: Episode One - The Great Detective Turned Small

  • Is Sumiyati Going to Hell?

    ★★★

  • Doctor Strange

    ★★★½

  • The Edge of Seventeen

    ★★★★

  • Nocturnal Animals

    ★★★

  • Sully

    ★★★½

  • Arrival

    ★★★½

  • La La Land

    ★★★★½

  • One Piece Film: GOLD

    ★★★

  • Central Intelligence

    ★★★

  • Piper

    ★★★★

  • Now You See Me 2

    ★★★

  • The Salesman

    ★★★★½

  • The Red Turtle

    ★★★★

  • The Nice Guys

    ★★★★

  • Café Society

    ★★★★

  • Detective Conan: The Darkest Nightmare

  • Captain America: Civil War

    ★★★★

  • Get a Job

    ★½

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★★★½

  • 11.22.63

    ★★★★½

  • Deadpool

    ★★★★

  • Captain Fantastic

    ★★★★½

  • Manchester by the Sea

    ★★★★

  • Ride Along 2

    ★★★

  • Downton Abbey: The Finale

  • The Revenant

    ★★★★½

  • The Hateful Eight

    ★★★★★

  • John Mulaney: The Comeback Kid

    ★★★½

  • Room

    ★★★★

  • The Lobster

    ★★★★

  • Ant-Man

    ★★★

  • Attack on Titan: Wings of Freedom

    ★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★★★

  • Detective Conan: Sunflowers of Inferno

    ★★★½

  • Slow West

    ★★★

  • Get Hard

    ★★

  • Not Afraid: The Shady Records Story

  • Brooklyn

    ★★★★

  • Me and Earl and the Dying Girl

    ★★★★

  • Downton Abbey: A Moorland Holiday

  • Black Mirror: White Christmas

  • Interstellar

    ★★★★★

  • John Wick

    ★★★★

  • Love, Rosie

    ★★★½

  • Fury

    ★★★★½

  • I Am Ali

    ★★★★½

  • Gone Girl

    ★★★★★

  • I Miss You

  • Before We Go

    ★★★½

  • Still Alice

    ★★★★

  • Nightcrawler

    ★★★★½

  • The Imitation Game

    ★★★★½

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★½

  • The Fool

    ★★★★

  • The Expendables 3

    ★★

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★½