• Nightcrawler

    ★★★★½

  • The Imitation Game

    ★★★★½

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★½

  • The Fool

    ★★★★

  • The Expendables 3

    ★★

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★½

  • I Origins

    ★★★½

  • Inazuma Eleven ChouJigen Dream Match

    ★★★½

  • Detective Conan: Dimensional Sniper

  • Draft Day

    ★★★

  • The Gunfighter

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★

  • Boyhood

    ★★★★

  • Calvary

    ★★★★

  • Whiplash

    ★★★★½

  • Ride Along

    ★★★½

  • Downton Abbey: The London Season

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★★

  • Thor: The Dark World

    ★★★½

  • Tangerines

    ★★★★

  • Her

    ★★★★½

  • Coherence

    ★★★★

  • Begin Again

    ★★★★★

  • Dallas Buyers Club

    ★★★★

  • Gravity

    ★★★★

  • About Time

    ★★★½

  • 2 Guns

    ★★★

  • World War Z

    ★★★½

  • Man of Steel

    ★★★

  • Now You See Me

    ★★★★

  • The Hangover Part III

    ★★½

  • Inside Llewyn Davis

    ★★★½

  • The Great Gatsby

    ★★★★

  • Iron Man 3

    ★★★

  • Attack on Titan: Crimson Bow and Arrow

    ★★★

  • The Conjuring

    ★★★

  • Short Term 12

    ★★★★½

  • Side Effects

    ★★½

  • Before Midnight

    ★★★★½

  • The Last Stand

    ★★★

  • The Best Offer

    ★★★★

  • Downton Abbey: A Journey to the Highlands

  • One Piece Film: Z

  • Django Unchained

    ★★★★★

  • Lincoln

    ★★★★½

  • Argo

    ★★★★★

  • The Broken Circle Breakdown

    ★★★★½

  • End of Watch

    ★★★★

  • The Perks of Being a Wallflower

    ★★★★½

  • Silver Linings Playbook

    ★★★★

  • Seven Psychopaths

    ★★★★

  • Spring Breakers

    ½

  • Frances Ha

    ★★½

  • The Expendables 2

    ★★

  • The Dark Knight Rises

    ★★★★½

  • Amour

    ★★½

  • The Hunt

    ★★★★

  • The Dictator

    ★★★

  • The Avengers

    ★★★★

  • Project X

    ½

  • Inazuma Eleven Go: Kyuukyoku no Kizuna Gryphon

    ★★★½

  • Young Adult

    ★★½

  • The Cabin in the Woods

    ★★½

  • Silenced

    ★★★★

  • Moneyball

    ★★★★

  • Warrior

    ★★★★½

  • Shame

    ★★½

  • Captain America: The First Avenger

    ★★½

  • Crazy, Stupid, Love.

    ½

  • From Up on Poppy Hill

    ★★★½

  • The Art of Getting By

    ★★★