Sort by
  • Babylon

    ★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★½

  • Do Revenge

    ★★★½

  • The Menu

    ★★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★★

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • Bones and All

    ★★★★½

  • Fall

  • Nope

    ★★★★½

  • Faísca

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★½

  • Love & Gelato

  • Close

    ★★★★★

  • Aftersun

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Starfuckers

  • Good Luck to You, Leo Grande

    ★★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • The Hand of God: Through the Eyes of Sorrentino

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Ciao Alberto

  • All Too Well: The Short Film

  • House of Gucci

    ★★★

  • Eternals

    ★★★

  • Encanto

    ★★★½

  • Confessions of an Invisible Girl

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Private Desert

    ★★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

  • Belfast

    ★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • The Hand of God

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★½

  • Twenty Something

  • Nona

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★

  • Candyman

    ★★★★

  • The Secret Diary of an Exchange Student

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Kissing Booth 3

    ★★½

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Old

    ★★★★

  • Pig

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★

  • Benedetta

    ★★★★

  • Great Freedom

    ★★★★½

  • Annette

    ★★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Far from the Tree

  • Friends: The Reunion

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★