• Midnight Mass

    ★★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★

  • Cry Macho

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★★

  • Money Heist: From Tokyo to Berlin

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Malignant

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • The Innocent

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Mank

    ★★★★

  • Carmel: Who Killed Maria Marta?

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Riot Police

    ★★★★★

  • The Three Deaths of Marisela Escobedo

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★

  • Run

    ★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★

  • Patria

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • Night of the Kings

    ★★★½

  • Tenet

    ★★½

  • Hamilton

    ★★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

    ★★★

  • The Lovebirds

    ★★★

  • Money Heist: The Phenomenon

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • The Trials of Gabriel Fernandez

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Superman: Red Son

    ★★½

  • Onward

    ★★★½

  • The Pale Horse

    ★★

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Killer Inside: The Mind of Aaron Hernandez

    ★★★

  • The New Pope

    ★★★★½

  • The Grudge

    ½

  • A Christmas Carol

    ★★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Black Christmas

    ★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • Dark Waters

    ★★★★

  • Richard Jewell

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★★½

  • Klaus

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★