Sort by

ethan has logged 126 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Babylon

Babylon

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Babylon

Babylon

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Women Talking

Women Talking

2022
×
★★★
Edit this entry  
27
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Violent Night

Violent Night

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Menu

The Menu

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Scream

Scream

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Sky High

Sky High

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ma

Ma

2019
×
Read the review Edit this entry  
20
Truth or Dare

Truth or Dare

2018
×
Edit this entry  
19
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
Hellraiser

Hellraiser

2022
×
★★
Edit this entry  
14
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
She-Hulk: Attorney at Law

She-Hulk: Attorney at Law

2022
×
Read the review Edit this entry  
09
Bros

Bros

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Werewolf by Night

Werewolf by Night

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★
Edit this entry  
25
The DUFF

The DUFF

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Way Way Back

The Way Way Back

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Super 8

Super 8

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Funny Pages

Funny Pages

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
mid90s

mid90s

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
Read the review Edit this entry  
12
I Love My Dad

I Love My Dad

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Squid and the Whale

The Squid and the Whale

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Neighbors

Neighbors

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
PVT Chat

PVT Chat

2020
×
Read the review Edit this entry  
24
On the Count of Three

On the Count of Three

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Elvis

Elvis

2022
×
★★
Read the review Edit this entry