Brett Schutt has logged 18 entries for films during July 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
World of Tomorrow

World of Tomorrow

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Sharknado 3: Oh Hell No!

Sharknado 3: Oh Hell No!

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Frozen

Frozen

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Juno

Juno

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Minions

Minions

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Love & Mercy

Love & Mercy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Mary and Max

Mary and Max

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Kings of Summer

The Kings of Summer

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
World of Tomorrow

World of Tomorrow

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Furious 7

Furious 7

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry