Sort by

Brett Schutt has logged 276 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Descendants

Descendants

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
World of Tomorrow Episode Two: The Burden of Other People's Thoughts

World of Tomorrow Episode Two: The Burden of Other People's Thoughts

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Merry Christmas, Drake & Josh

Merry Christmas, Drake & Josh

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Christmas in Homestead

Christmas in Homestead

2016
×
Read the review Edit this entry  
21
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Mickey's Twice Upon a Christmas

Mickey's Twice Upon a Christmas

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Elf

Elf

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Sound of Music

The Sound of Music

1965
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Stronger

Stronger

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Frozen

Frozen

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Nestor, the Long-Eared Christmas Donkey

Nestor, the Long-Eared Christmas Donkey

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
A Change of Clothes

A Change of Clothes

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Ghost of Christmas Future

The Ghost of Christmas Future

×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
A Change of Clothes

A Change of Clothes

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Problem with Apu

The Problem with Apu

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Olaf's Frozen Adventure

Olaf's Frozen Adventure

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Wonder

Wonder

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Justice League

Justice League

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Valerian and the City of a Thousand Planets

Valerian and the City of a Thousand Planets

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Looper

Looper

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
05
Good Time

Good Time

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Suburbicon

Suburbicon

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Se7en

Se7en

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Mickey's House of Villains

Mickey's House of Villains

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Donald Duck and the Gorilla

Donald Duck and the Gorilla

1944
×
★★★★½
Read the review Edit this entry