Sort by

Brett Schutt has logged 25 entries for films during February 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Public Enemy

The Public Enemy

1931
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Oliver & Company

Oliver & Company

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Atlantis: The Lost Empire

Atlantis: The Lost Empire

2001
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
V for Vendetta

V for Vendetta

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Rescuers Down Under

The Rescuers Down Under

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Great Mouse Detective

The Great Mouse Detective

1986
×
Read the review Edit this entry  
19
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

1951
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Adventures of Ichabod and Mr. Toad

The Adventures of Ichabod and Mr. Toad

1949
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Pocahontas

Pocahontas

1995
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
The Rescuers

The Rescuers

1977
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Fantasia 2000

Fantasia 2000

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Robin Hood

Robin Hood

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Lion

Lion

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Fences

Fences

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Rock 'n' Roll High School Forever

Rock 'n' Roll High School Forever

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Less Than Zero

Less Than Zero

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Lego Movie

The Lego Movie

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Treasure Planet

Treasure Planet

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Paterson

Paterson

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry