Brett Schutt has logged 24 entries for films during May 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Vast of Night

The Vast of Night

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Paper Moon

Paper Moon

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Moon-Spinners

The Moon-Spinners

1964
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
The Night of the Hunter

The Night of the Hunter

1955
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Painter and the Thief

The Painter and the Thief

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Riki-Oh: The Story of Ricky

Riki-Oh: The Story of Ricky

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Beach Girls and the Monster

The Beach Girls and the Monster

1965
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Mothman Prophecies

The Mothman Prophecies

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Nobody

Nobody

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Middleditch & Schwartz

Middleditch & Schwartz

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Long Day Closes

The Long Day Closes

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Rhubarb

Rhubarb

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Scoob!

Scoob!

2020
×
Read the review Edit this entry  
15
Tammy and the T-Rex

Tammy and the T-Rex

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Fishy Feelings

Fishy Feelings

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
A Man Escaped

A Man Escaped

1956
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
All the President's Men

All the President's Men

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
District 9

District 9

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
TFW No GF

TFW No GF

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Frankenstein

Frankenstein

1931
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Pandemia

Pandemia

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry