Matt has logged 220 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Edit this entry  
29
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
Read the review Edit this entry  
29
Sightseers

Sightseers

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★
Edit this entry  
24
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★
Edit this entry  
24
The Discreet Charm of the Bourgeoisie

The Discreet Charm of the Bourgeoisie

1972
×
★★★★
Edit this entry  
23
Hesher

Hesher

2010
×
★★★
Edit this entry  
21
Minions

Minions

2015
×
Edit this entry  
20
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
17
A Short Film About Killing

A Short Film About Killing

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Porno

Porno

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
System Crasher

System Crasher

2019
×
★★★★
Edit this entry  
09
Anything for Jackson

Anything for Jackson

2020
×
★★★★
Edit this entry  
09
Mank

Mank

2020
×
★★★
Edit this entry  
05
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★★
Edit this entry  
02
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Blow the Man Down

Blow the Man Down

2019
×
★★★
Edit this entry  
30
The Dark and the Wicked

The Dark and the Wicked

2020
×
★★★
Edit this entry  
26
Run

Run

2020
×
★★★
Edit this entry  
18
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
17
The Call

The Call

2013
×
★★½
Edit this entry  
17
Unhinged

Unhinged

2020
×
★★★
Edit this entry  
16
Splice

Splice

2009
×
★★½
Edit this entry  
14
Blood Vessel

Blood Vessel

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Calm with Horses

Calm with Horses

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Zeroville

Zeroville

2019
×
Read the review Edit this entry  
09
A Serbian Film

A Serbian Film

2010
×
★★
Edit this entry  
08
Superman: Red Son

Superman: Red Son

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Blinded by the Light

Blinded by the Light

2019
×
★★★
Edit this entry  
06
His House

His House

2020
×
★★★★
Edit this entry  
03
Possum

Possum

2018
×
★★★
Edit this entry  
02
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Mortuary Collection

The Mortuary Collection

2019
×
★★★½
Edit this entry  
01
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★
Edit this entry  
01
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Lucky

Lucky

2020
×
★★★★
Edit this entry  
31
Ginger Snaps

Ginger Snaps

2000
×
★★★★
Edit this entry  
31
A Creepshow Animated Special

A Creepshow Animated Special

2020
×
★★★
Edit this entry  
31
Weedjies: Halloweed Night

Weedjies: Halloweed Night

2019
×
★★★½
Edit this entry  
31
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★★½
Edit this entry  
30
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Edit this entry  
24
Squirm

Squirm

1976
×
★★★½
Edit this entry  
24
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Edit this entry  
21
Onibaba

Onibaba

1964
×
★★★★½
Edit this entry  
21
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Texas Chainsaw Massacre 2

The Texas Chainsaw Massacre 2

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Hello Mary Lou: Prom Night II

Hello Mary Lou: Prom Night II

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
My Octopus Teacher

My Octopus Teacher

2020
×
★★
Read the review Edit this entry