Matt has logged 24 entries for films during May 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Beastie Boys Story

Beastie Boys Story

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Maniac

Maniac

1980
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Reflecting Skin

The Reflecting Skin

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Hoop Dreams

Hoop Dreams

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Unorthodox

Unorthodox

2020
×
★★★★
Edit this entry  
25
FearDotCom

FearDotCom

2002
×
Read prior review Edit this entry  
22
Goosebumps

Goosebumps

2015
×
★★½
Edit this entry  
19
Killer Joe

Killer Joe

2011
×
★★★★
Edit this entry  
18
Drunken Angel

Drunken Angel

1948
×
★★★★
Edit this entry  
17
Crip Camp: A Disability Revolution

Crip Camp: A Disability Revolution

2020
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Lodge

The Lodge

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Woman in Chains

Woman in Chains

1968
×
★★★★
Edit this entry  
14
Circus of Books

Circus of Books

2019
×
★★★
Edit this entry  
12
Butt Boy

Butt Boy

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Liquid Sky

Liquid Sky

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Jerry Seinfeld: 23 Hours to Kill

Jerry Seinfeld: 23 Hours to Kill

2020
×
★★
Edit this entry  
07
Satanic Panic

Satanic Panic

2019
×
★★½
Edit this entry  
07
Space Jam

Space Jam

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
They Look Like People

They Look Like People

2015
×
★★★½
Edit this entry  
05
Chris D'Elia: Incorrigible

Chris D'Elia: Incorrigible

2015
×
★★★
Edit this entry  
04
North by Northwest

North by Northwest

1959
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Rashomon

Rashomon

1950
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★
Edit this entry