Sort by
  • Bloody Daddy

    ★★

  • Boo

    ½

  • Kathal

    ★★★

  • Anna Nicole Smith: You Don't Know Me

    ★★½

  • 2018

    ★★★½

  • The Mother

    ★★

  • Pachuvum Athbhuthavilakkum

    ★★★

  • Ponniyin Selvan: Part II

    ★★★

  • Are You There God? It's Me, Margaret.

    ★★★★

  • The Black Demon

    ½

  • Sulaikha Manzil

    ★★

  • Kadina Kadoramee Andakadaham

    ★★

  • Ayalvaashi

    ★★½

  • Neelavelicham

    ★★½

  • The Covenant

    ★★★½

  • Ghosted

    ★★

  • Pookkaalam

    ★★½

  • Enthada Saji

    ½

  • Gumraah

    ★★

  • Weathering

    ★½

  • Corona Papers

    ★★½

  • The Pope's Exorcist

    ★★

  • Hunger

    ★★★½

  • Viduthalai: Part I

    ★★★½

  • Gaslight

    ½

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★★

  • Renfield

    ★★★

  • Dasara

    ★★½

  • Pathu Thala

    ★½

  • Murder Mystery 2

    ★★

  • Bheed

    ★★★

  • Vellari Pattanam

    ½

  • Chor Nikal Ke Bhaga

    ★★

  • Purusha Pretham

    ★★★★

  • Waco: American Apocalypse

    ★★★

  • Air

    ★★★½

  • Kannai Nambathe

    ★½

  • Boston Strangler

    ★★½

  • Caught Out: Crime. Corruption. Cricket.

    ★½

  • Noise

    ★½

  • Evil Dead Rise

    ★★★½

  • Tetris

    ★★★

  • Money Shot: The Pornhub Story

    ★★

  • Shazam! Fury of the Gods

    ★★½

  • Hypnotic

    ★★

  • Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

    ★★★½

  • Thuramukham

    ★★½

  • Khali Purse of Billionaires

    ½

  • Maheshum Marutiyum

  • Agilan

    ½

  • Tu Jhoothi Main Makkaar

    ★½

  • MH370: The Plane That Disappeared

    ★★★

  • Scream VI

    ★★★

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★

  • Chris Rock: Selective Outrage

    ★★½

  • Pakalum Paathiravum

    ½

  • Bagheera

    ½

  • 65

    ★★½

  • Champions

    ★★½

  • Boomerang

    ½

  • Oh My Darling

    ½

  • Pranaya Vilasam

    ★★½

  • Single Shankarum Smartphone Simranum

  • Luther: The Fallen Sun

    ★★½

  • We Have a Ghost

    ★★½

  • Call Me Chihiro

    ★★★★

  • Die Hart

    ★½

  • Cocaine Bear

    ★★★

  • Inside

    ★½

  • Reality

    ★★★½

  • Enkilum Chandrike

    ★★

  • Christy

    ★★