Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
14 Peaks: Nothing Is Impossible

14 Peaks: Nothing Is Impossible

2021
×
★★★★
Edit this entry  
01
Dig Deeper: The Disappearance of Birgit Meier

Dig Deeper: The Disappearance of Birgit Meier

2021
×
★★★
Edit this entry  
01
True Story

True Story

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Annaatthe

Annaatthe

2021
×
½
Edit this entry  
23
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Dhamaka

Dhamaka

2021
×
★★
Edit this entry  
20
Churuli

Churuli

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Yara

Yara

2021
×
★★½
Edit this entry  
15
Playing with Fire

Playing with Fire

2019
×
★½
Edit this entry  
13
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★
Edit this entry  
12
Kanakam Kaamini Kalaham

Kanakam Kaamini Kalaham

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Escape from Pretoria

Escape from Pretoria

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Mughizh

Mughizh

2021
×
★★½
Edit this entry  
10
Where Is Marta?

Where Is Marta?

2021
×
★★★
Edit this entry  
10
Finch

Finch

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Doctor

Doctor

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
★★
Edit this entry  
02
Jai Bhim

Jai Bhim

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Yavarum Nalam

Yavarum Nalam

2009
×
★★★
Edit this entry  
31
Thinkalazhcha Nishchayam

Thinkalazhcha Nishchayam

2021
×
★★★
Edit this entry  
30
Paranormal Activity: Next of Kin

Paranormal Activity: Next of Kin

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Chuzhal

Chuzhal

2021
×
★★
Edit this entry  
29
Army of Thieves

Army of Thieves

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Nobody Sleeps in the Woods Tonight 2

Nobody Sleeps in the Woods Tonight 2

2021
×
★½
Edit this entry  
27
Kodiyil Oruvan

Kodiyil Oruvan

2021
×
Edit this entry  
24
Laabam

Laabam

2021
×
Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Raincoat Killer: Chasing a Predator in Korea

The Raincoat Killer: Chasing a Predator in Korea

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Found

Found

2021
×
★★★½
Edit this entry  
21
Jay and Silent Bob Reboot

Jay and Silent Bob Reboot

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Trip

The Trip

2021
×
★★★½
Edit this entry  
19
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Thalaivii

Thalaivii

2021
×
★★
Edit this entry  
09
The Night House

The Night House

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
House of Secrets: The Burari Deaths

House of Secrets: The Burari Deaths

2021
×
★★★
Edit this entry  
08
V/H/S/94

V/H/S/94

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Bhramam

Bhramam

2021
×
★★
Edit this entry  
06
There's Someone Inside Your House

There's Someone Inside Your House

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
No One Gets Out Alive

No One Gets Out Alive

2021
×
★★
Edit this entry  
02
Attack of the Hollywood Clichés!

Attack of the Hollywood Clichés!

2021
×
★★½
Edit this entry  
01
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Phantom

The Phantom

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Britney vs. Spears

Britney vs. Spears

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Monsters Inside: The 24 Faces of Billy Milligan

Monsters Inside: The 24 Faces of Billy Milligan

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★½
Edit this entry  
24
Old

Old

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Sunny

Sunny

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Intrusion

Intrusion

2021
×
★★
Edit this entry  
21
Malignant

Malignant

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry