• Extraction

    ★★★½

  • Spenser Confidential

    ★★½

  • Onward

    ★★★½

  • The Last Thing He Wanted

    ½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★

  • Bad Boys for Life

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • 6 Underground

  • 1917

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • Bad Education

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Dark Phoenix

    ★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Plus One

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • The Dirt

    ★★★

  • The Highwaymen

    ★★★

  • Long Shot

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Triple Frontier

    ★★½

  • Big Time Adolescence

    ★★½

  • Fighting with My Family

    ★★★★

  • The Report

    ★★★

  • Late Night

    ★★★½

  • The Farewell

    ★★★★

  • Honey Boy

    ★★★½

  • Vice

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Mowgli: Legend of the Jungle

    ★★★

  • Creed II

    ★★★★

  • Venom

    ★★½

  • Night School

    ★★½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★½

  • Overlord

    ★★★½

  • Green Book

    ★★★★

  • mid90s

    ★★★★

  • Widows

    ★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★½

  • Skyscraper

    ★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • Set It Up

    ★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • The Week Of

    ★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • The Titan

    ★½

  • Blockers

    ★★★

  • The Outsider

    ★½

  • Black Panther

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★½

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • Den of Thieves

    ★★

  • Bright

    ★★

  • The Post

    ★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★

  • Thank You for Your Service

    ★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★½

  • Only the Brave

    ★★★★

  • Downsizing

    ★★

  • The Upside

    ★★★½