Alex has logged 27 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Extraction

Extraction

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Up in the Air

Up in the Air

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Big Time Adolescence

Big Time Adolescence

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Warrior

Warrior

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Spenser Confidential

Spenser Confidential

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Last Thing He Wanted

The Last Thing He Wanted

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
28
The Exception

The Exception

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Shot Caller

Shot Caller

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
End of Watch

End of Watch

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Creed

Creed

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★½
Edit this entry  
12
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
09
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★★
Edit this entry  
07
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry