• Luca

  • Elite Short Stories: Omar Ander Alexis

  • Elite Short Stories: Nadia Guzmán

  • Elite Short Stories: Guzmán Caye Rebe

  • Loki

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★

  • Friends: The Reunion

  • Save Ralph

  • To All the Boys: Always and Forever

  • Holidate

    ½

  • Soul

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Another Round

    ★★★½

  • Wolfwalkers

  • Ammonite

    ★½

  • The Human Voice

    ★★★★

  • Love, Guaranteed

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • After We Collided

  • The Kissing Booth 2

  • If Anything Happens I Love You

  • The Half of It

    ★★★

  • Normal People

  • Onward

  • Isi & Ossi

  • Emma.

    ★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • 365 Days

  • Sisters-In-Law at War

  • The Father

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Minari

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Crash Landing on You

  • Little Women

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • You've Got Murder

    ★★½

  • Comidark Films: The Getaway

    ★★½

  • Comidark Films: In Between

    ★★★

  • Old Men Never Die

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Tall Girl

    ★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★

  • Ema

  • Joker

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Hair Love

  • Vivarium

    ★★★

  • Anima

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Good Omens

  • Murder Mystery

    ★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • A Hidden Life

    ★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★

  • Swallow

    ★★★½

  • Noah Land

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • The Perfect Date

    ★★

  • After

    ★½

  • Pain and Glory

    ★★★½