Sort by
  • Guillermo del Toro's Pinocchio

  • Hellraiser

    ½

  • Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story

  • The Banshees of Inisherin

  • Heartsong

  • Minions: The Rise of Gru

  • Obi-Wan Kenobi

  • Bergen

  • Turning Red

  • Jujutsu Kaisen 0

  • Spider-Man: No Way Home

  • Dayı: Bir Adamın Hikâyesi

  • Don't Look Up

  • Back to the Outback

  • House of Gucci

  • Red Notice

  • Eternals

  • Encanto

  • Bright: Samurai Soul

  • The Harder They Fall

  • Spencer

  • Dune

  • Cinderella

    ★★

  • The Hand of God

  • The Power of the Dog

  • The Witcher: Nightmare of the Wolf

  • Vivo

  • The Green Knight

  • Green Snake

  • Luca

  • Loki

  • Cruella

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

  • Love, Death & Robots: All Through the House

  • Love, Death & Robots: Ice

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

  • The Mitchells vs. The Machines

  • Tokyo Revengers

  • Man in Love

    ★★★

  • Paper Lives

    ★★★

  • Wish Dragon

  • The Dig

    ★★★★½

  • The White Tiger

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Mank

    ★★★★

  • The Life Ahead

    ★★★½

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

  • Over the Moon

  • Soul

    ★★★★★

  • Jujutsu Kaisen

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • The Devil All the Time

  • Night in Paradise

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Tenet

  • Chemical Hearts

  • Capone

    ★★★★

  • The Willoughbys

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

  • Palm Springs

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • A Fall from Grace

    ★★★

  • Togo

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★★

  • Little Women

  • 1917

    ★★★★

  • Klaus

    ★★★★