• The Haunting of Bly Manor

    ★★★★½

  • Enola Holmes

    ★★

  • On the Rocks

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★

  • The Book of Sun

    ★★★½

  • Peninsula

    ★★★

  • Mulan

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

  • National Theatre Live: Fleabag

  • Jojo Rabbit

  • Knives Out

  • Hustlers

  • Joker

  • Uncut Gems

  • Marriage Story

  • A Rainy Day in New York

  • Midsommar

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Parasite

  • The Lighthouse

  • Portrait of a Lady on Fire

  • Dreamland

    ★★★

  • Us

  • Yes, God, Yes

    ★★½

  • The Farewell

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

  • The Haunting of Hill House

  • High Life

  • At Eternity's Gate

  • Suspiria

    ★★★★

  • The Favourite

  • Sharp Objects

  • BlacKkKlansman

  • Climax

  • Cold War

  • Love, Simon

  • Annihilation

  • American Animals

  • Phantom Thread

  • Wonder Wheel

  • Blade Runner 2049

  • mother!

  • Lady Bird

  • The Shape of Water

  • Mary Shelley

    ★★½

  • Dunkirk

  • In a Heartbeat

  • The Florida Project

  • Godard Mon Amour

    ★★★½

  • Wonder Woman

  • Big Little Lies

  • Logan

  • Call Me by Your Name

  • A Ghost Story

  • The Big Sick

  • Hidden Figures

  • Black Mirror: San Junipero

  • 20th Century Women

  • Moonlight

  • Arrival

  • La La Land

  • American Honey

  • The Handmaiden

  • Train to Busan

    ★★★

  • Café Society

  • The Love Witch

    ★½

  • Captain Fantastic

  • The Revenant

  • Spectre