• Godzilla vs. Hedorah

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Cry Macho

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★½

  • Dune

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Old

    ★★

  • Pig

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★½

  • No Sudden Move

    ★★★

  • Luca

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • Wrath of Man

    ★★½

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Save Ralph

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Censor

    ★★★

  • The Last Blockbuster

    ★★★

  • Education

    ★★★½

  • Alex Wheatle

    ★★★

  • Mank

    ★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Soul

    ★★★½

  • Hubie Halloween

    ★½

  • Red, White and Blue

    ★★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★½

  • Mangrove

    ★★★★½

  • Lovers Rock

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Tenet

    ★★★

  • The Stunt Double

  • Money Plane

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • 8:46

  • Capone

    ★½

  • Extraction

    ★★★

  • The Last Dance

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • Devs

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Possessor

    ★★½

  • Goldman v Silverman

    ★★★

  • Ronny Chieng: Asian Comedian Destroys America!

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • 6 Underground

    ½

  • The Irishman: In Conversation

  • Doctor Sleep

    ★★½

  • The Fall

    ★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★½

  • Watchmen

    ★★★★½

  • Primal

    ★★★★

  • Gemini Man

    ★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Battle at Big Rock

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Synchronic

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • The Fanatic

    ½

  • Ad Astra

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Float

  • Batman: Hush

    ★★★